Letní tábory

Náplň

Tábory budou zaměřeny na práci se zvířaty. Zejména se naučíme základům péče o koně, ale také o ostatní zvířata na farmě jako např. o králiky, slepice, ovečky, kozy, psi a kočky.

Děti budou trávit každý den jízdou na koni s rekreační výukou. Ta se bude provádět buď na pískové jízdárně o rozměrech 37x52 metrů, při nepřízni počasí v kryté jezdecké hale o rozměrech 13x30 metrů s pískovým povrchem. Obě mají k dispozici skokový materiál. Pokročilí jezdci si mohou vyzkoušet zajet drezurní úlohy, skoky anebo vyjížďky do terénu. Disponujeme koňmi o různých velikostech, jsou tak vhodné jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Samozřejmostí je zapůjčení jezdecké helmy a také bezpečnostní vesty.

Doplňkovým programem tábora jsou výlety do lesa na borůvky, k vodě (kde se děti mohou osvěžit během horkých letních dní). Dále si děti mohou vyzkoušet různé farmářské práce - zpracování ovčí vlny, plstění, zpracování mléka (výroba mléčných výrobků), práce se dřevem (oprava ohrad, výroba výběhu pro králíky apod.). K dispozici je také trampolína, houpačka na stromě, houpačka tzn. lodička, badminton, míče a různé deskové hry. V případě nepřízně počasí se možnost využít k hraní klubovnu nebo krytou jezdeckou halu. Součástí tábora je táborák s kytarovým doprovodem nebo noční hra. Vzhledem k nízkému počtu dětí je pobyt v rodinném duchu a přátelském prostředí.

Ubytování

Ubytování je na buňce na palandách - nutné mít vlastní spací pytel a polštářek. K dispozici WC a sprchy.

Stravování

Plná penze včetně svačin a celodenního pitného režimu zajišťovaná v klubovně areálu.

Možnosti slev

 • časová sleva 100,- Kč (při zaplacení tábora do 30. 4. 2019)
 • sourozenecká sleva 150,- Kč na jedno dítě (při přihlášení více účastníků na jeden termín)

Nástup na tábor

Nástup na tábor je vždy od 16.00 hod večer první den pobytu, ukončení tábora je následující sobotu v 10.00 hod. V případě že jsou dva turnusy navazující na sebe není nutné dítě vyzvedávat, bude o něj plně postaráno.

Dokumenty ke stažení

Co musím mít s sebou
 • přilba, možno i cyklistická
 • oblečení na 7 dní včetně pláštěnky a holinek
 • oblečení do jídelny
 • oblečení na jízdu na koních (kotníčkové boty, dlouhé kalhoty nebo tepláky se slabým švem na vnitřní straně stehen)
 • spací pytel, polštářek
 • krém proti slunci, hmyzu a krém na namožené svaly
Dále doporučujeme
 • chapsy (ochrana lýtek při jízdě na koni)
 • jezdecké rukavice
 • bičík

pro zájemce, kteří budou v jízdě na koni alespoň rekreačně pokračovat

Podruhé levněji
Každý další turnus ve stejném roce získáte se slevou 200,- Kč z původní ceny, navíc je stále možné kombinovat s dalšími slevami (časová, sourozenecká)
Žádné telefony
Cennosti a mobilní telefony dětem s sebou nedávejte - veškerý kontakt a informace budou zajištěny prostřednictvím pořadatele
Náhradní termíny
V případě neúčasti z důvodu nemoci bude umožněno využít peníze plně na úhradu v náhradním termínu a to i mimo letní prázdniny